“Terör örgütü ve destekçilerinin “barışı” ve “annelik” gibi kutsal bir müesseseyi dolaylı olarak propaganda malzemesi yapmasına fırsat vermeyiz.”

Terör örgütü ve destekçilerinin “barışı” ve “annelik” gibi kutsal bir müesseseyi dolaylı olarak propaganda malzemesi yapmasına fırsat vermeyiz. Kimse bizden bu duruma hoşgörü göstermemizi beklemesin.

“Bu ülkede bir terör sorunu var ve terör örgütü tarafından her gün insanlar katlediliyor. Terör örgütünün katliamlarına terör denilmeyip sadece acıdan bahsediliyor. Terör örgütünün elebaşının meselelerini terörle bağlantılı olarak konuşmayacaksak ki; ben burada kimseyi kastetmeden birileri maalesef bunu üzerine aldılar. Bunu da kendileri ve milletimiz takdir etsinler. Ama ben böyle bir ifade kullanmadan da sadece olayın aslını yani barış anneleri adı altında bizimle görüşmek isteyen insanların tek önceliklerinin terör örgütünün ele başı olduğu meselesini dile getirdim. Böyle bir konuyla ilgili bu insanlarla görüşmemin milletim adına yakışıksız olduğunu, bu nedenle ahlaki olmadığını ve hatta açıkça söylüyorum HDP’li milletvekillerinin benden bu meseleyle ilgili randevu talep etmelerini bile yakışıksız buldum. Kendilerini arayarak aynen bunu söyledim. Bu ülkede konuşulması gereken çok şey var ama kesinlikle konuşulması gereken meselelerin muhatabı terör örgütü ve lideri olamaz. Hele ki; insan haklarından bahsedecek olursak da insan haklarının hareket noktası terör ve terör örgütüyle mücadeledir. Bunun gereği de yerine getirilmektedir. Bundan sonra da en güçlü şekilde yerine getirilecektir.”