26. dönem Milletvekili Genel Seçimleri için dış temsilciliklerde oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün saat 17.00 itibariyle seçim çalışmaları sona erdi. Yurt dışı seçim çalışmalarında sergiledikleri çabayla siyasi katılımın artmasını sağlayan AK Parti gönüldaşlarına teşekkür eden AK Parti İstanbul Milletvekili ve Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “Yurt dışındaki seçmenimizle sandık arasındaki mesafeyi kaldırmak için gece gündüz çalışan bütün kardeşlerimiz en büyük teşekkürü hak ediyor.” dedi.

Yurt dışı seçim çalışmaları kapsamında çok farklı aktörlerin zorluklara rağmen büyük fedakârlıklar ortaya koyduğunu belirten Yeneroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sandıklara olan uzaklığa ve birçok bölgede karşılaşılan diğer organizasyon eksikliklerine rağmen 8-31 Ekim tarihleri arasında yaklaşık 1 milyon 300 bin yurt dışı seçmen sandığa gitmiştir. Bu durum, 7 Haziran seçimlerine kıyasla sandığa giden yurt dışı seçmen sayısında yaklaşık yüzde 24’lük bir artış olduğunu göstermektedir. Zannediyorum yurt dışı seçmenin yüzde 60’ı siyasi tercihlerini AK Parti’den yana kullanmıştır. Bu veriler ışığında Avrupa’da bölge ve şube seçim koordinasyon merkezlerimizde ve bunların dışında bireysel olarak gece gündüz demeden çalışan gönüllülerimizin, sandık müşahitlerinin ve bilhassa gençlerle kadınların en büyük teşekkürü hak ettiği ortaya çıkmaktadır. Avrupa’da artan siyasi katılımın kahramanları olan bu insanlar, heyecanlarıyla olağanüstü bir çalışmayı sırtlanmış ve yurt dışı seçmenin kendi gündeminin sandığa en iyi şekilde nasıl yansıması gerektiğini gösteren öncüler olmuşlardır. Yurt dışındaki seçim çalışmalarında küçük ya da büyük demeden her türlü görevi üstlenen ve böylece siyasete yön veren bütün yurttaşlarımız, bizlere her zamankinden daha çok çalışmak ve yurt dışındaki insanlarımıza hizmet yolunda daha büyük ve köklü projeler üretmek konusunda cesaret vermektedir.”

54 ülkede 113 sandıkta oy kullanan yurt dışı seçmene yönelik gerçekleşen çalışmanın bu alanda örnek olduğunu ifade eden Yeneroğlu, yurt dışındaki özel seçim çalışmalarına da değindi: “Kimi zaman seçmeni sandığa taşıyan, tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarıyla seçmenin siyasi katılımını artırmak için benzersiz bir çaba gösteren AK Parti gönüllülerimiz uzun bir maratonu arkalarında bıraktı. 1 Kasım itibariyle bu çalışmalarımızın sonuçlarını hep birlikte değerlendirecek, daha güçlü ve yurt dışındaki vatandaşlarına daha çok sahip çıkan bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.”

Connect with Me: