Ankara’da gerçekleşen terör saldırısı ile ülke olarak yaşadığımız acılara bir yenisi daha eklenmiştir. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu olarak gerçekleşen saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Vatandaşlarımızın yaşam hakkını, özgürlüğünü ve kişisel güvenliklerini hedef alan bu saldırı, insanlık onurundan nasibini almayanların işidir ve söylenecek her söz anlamını yitirmektedir. Her terör saldırısı, ülkemizin birliğine ve dirliğine yapılmış hain bir planın parçası olmaktan öteye geçemeyecektir. Her ne yolla olursa olsun ülkemizi karışıklığa sürükleyip, kaos çıkarma hayali kuranlar bunun sadece hayal ürünü olduğunu öğreneceklerdir. Teröre karşı millet olarak ortak cevabımız, dünyaya daha açık, demokrasisi daha güçlü bir Türkiye inşa etme mücadelesi olacaktır.

Terör, tarih boyunca yazılı hale getirilmiş olan temel hak ve hürriyetler ile insanlık onurunu, insanlığı hedef almaktadır. Dolayısıyla teröre verilecek en güzel yanıt, birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesidir. Terör olayları ile kamu düzenini bozmaya çalışan cinayet şebekeleri yaptıklarının hesabını mutlaka verecektir.

Mustafa YENEROĞLU, AK Parti İstanbul Milletvekili, Başkan
Şenal SARIHAN, CHP Ankara Milletvekili, Başkanvekili
Ruhi ERSOY, MHP Osmaniye Milletvekili, Üye

Connect with Me: