AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu özellikle yurt dışındaki seçmenlere çağrıda bulunarak seçimlere katılım için gerekli olan seçmen adres kaydı işleminin 10 Eylül 2015 tarihine kadar yapılması gerektiğini vurguladı.

Yeneroğlu, “26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi yurt dışında 8-25 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacak. Seçimlerde oy kullanabilmek için seçmen kütüğüne kayıtlı olmak şarttır. Bunun için seçmen kütüğündeki bilgilerin Yüksek Seçim Kurulu’nun internet adresinden kontrol edilmesi gerekiyor. Seçmen kaydı olmayan veya adresi yanlış olan yurt dışı seçmenlerimizin adres kaydıyla ilgili gerekli işlemleri kendilerine en yakın konsoloslukta 10 Eylül 2015 tarihine kadar yaptırmaları oldukça önemli.” dedi.

Seçimlere katılımın önemine işaret eden Yeneroğlu, “İlk defa 2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yaşadıkları ülkelerde kurulan sandıklarda oy kullanma imkânını elde eden yurt dışı seçmenimizin katılım oranının artmış olması sevindirici bir gelişmedir. Yurt dışı seçmenlerin vatandaşlık bilinçlerinin bir yansıması olarak oy kullanmaları ve kendi yüksek potansiyellerini ortaya koymaları, diasporamızın meselelerinin TBMM’nin devamlı gündemi hâline gelmesini sağlayacaktır. Bunun için yurt dışındaki bütün vatandaşlarımızın 8-25 Ekim tarihleri arasında sandığa giderek 7 Haziran seçimlerindeki katılım oranını aşmaları oldukça önemlidir.” açıklamalarında bulundu.

Connect with Me: