AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu kendisine yöneltilen ölüm tehdidi nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Bir PKK mensubu Twitter üzerinden Yeneroğlu’nu öldürmekle tehdit etmişti.

Almanya’da da terör örgütü olarak kabul edilen PKK’nın ülkede hiçbir cezai müeyyideye tabi tutulmaksızın propaganda yapabiliyor oluşundan cesaret alan bir PKK mensubu, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na ölüm tehdidinde bulundu. “PKKURDISTAN” isimli bir kullanıcı (04.09.2016 pazar gecesi) Yeneroğlu’na Twitter üzerinden galiz küfürler savurduktan sonra onu öldürmekle tehdit etti. Mustafa Yeneroğlu bunun üzerine pazartesi günü bu kişi hakkında hem Köln hem de Hamburg savcılıklarına suç duyurusunda bulundu.

Yeneroğlu, “Almanya sürekli olarak PKK ve uzantıları tarafından propaganda alanı olarak kullanılmaktadır. Hatta Alman Parlamentosu’nda temsil edilen Sol Parti’nin lideri Bernd Riexinger bile Köln’deki PKK gösterisinin düzenlenmesinde sorumluluk üstlenmiş ve sahnede konuşanlardan biri olmuştur.” açıklamasında bulunurken, samimi bir şekilde teröre karşı duranlara seslerini yükseltme ve dayanışma çağrısında bulundu. Medyaya da seslenen Yeneroğlu, PKK temsilcileri ve sempatizanları tarafından PKK karşıtlarına yöneltilen tehditleri de göz önünde bulundurmalarını, PKK terörü hakkında haber yapış biçimlerini bu vesileyle tekrar gözden geçirmelerini istedi.

Yeneroğlu bilhassa Sol Parti liderinden kendisine yöneltilen ölüm tehdidine dair “açık bir kınama” beklediğini söyleyerek, “Sayın Bernd Riexinger’i o yere göğe sığdıramadığı terör organizasyonunun gerçek karakteri ile yüzleşmeye davet ediyorum.” dedi.

Yeneroğlu son olarak şunları söyledi: “Tabii ki bu korkakça saldırılardan şahsım adına herhangi bir endişe duymuyorum ve ikinci memleketim olan Almanya’yı bundan sonra da ziyaret etmeye devam edeceğim. Bu şartlarda benim güvenliğim hakkında gerekli tedbirleri almak Alman polisinin sorumluluğundadır.”

İlgili tehdidin ekran görüntülerini içeren Twitter linki: https://twitter.com/myeneroglu/status/772523128367017984

Connect with Me: