İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyet üyelerinin seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada “Maarif Vakfı, uluslararası sorumluluğu gitgide artan ülkemizin yurt dışı eğitim çalışmalarını yeni bir boyuta taşıyacaktır. Bu çalışmalara öncü olacak Maarif Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri ile Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Yeneroğlu açıklamasının devamında şunları ifade etti: “Kamuoyunun takip ettiği üzere Türkiye Maarif Vakfı Haziran ayında 6721 sayılı kanunla kuruldu. Vakıf, yurt dışı eğitim politikalarımızın temel çalışma alanları olan yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza eğitim alanında hizmet sunulması, Türkçe eğitiminin desteklenmesi, dilimizin ve kültürümüzün farklı ülkelerde öğretilmesi, burs çalışmalarının yürütülmesi, yurt dışı okulların kapsamlı bir şekilde genişletilmesi ve eğitim alanında uluslararası ilişkilerin geliştirilmesi gibi konularda faaliyet yürütecektir. Ülkemizin yıllardan beri ihtiyaç duyduğu bu çalışmaların Maarif Vakfı bünyesinde yeni bir kurumsal anlayışla uygulamaya geçirilmesi, uluslararası sorumluluğu gitgide artan ülkemizin yurt dışı eğitim çalışmalarını yeni bir boyuta taşıyacaktır.

Bu kapsamda Maarif Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliğine seçilen Prof. Dr. Aşkın Asan, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Birol Akgün, Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Osman Nuri Kabaktepe, Cahit Bağcı ve Selim Cerrah’ı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Connect with Me: