AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mustafa Yeneroğlu, 25. dönem milletvekillerinin seçilmesi için yapılan 2015 Türkiye genel seçimlerinde Köln Başkonsolosluğunda oyunu kullandı. “Seçimlerin ülkemiz ve milletimizin bekası için hayırlara vesile olacağına inancım tamdır. Bulundukları ülkelerden oy kullanan yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, aynı zamanda tarihî bir imkânı da değerlendirmiş oluyor. Yurt dışında yaşayan yurttaşlarımızın bu hak ve sorumluluğu bilinçli bir biçimde kullanacağı ve kendi meselelerine duyarlı, bu meselelerini yakından bilerek kendini hakkıyla temsil edecek adayları destekleyeceğine inanıyorum.” diyen Yeneroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oy kullanmak demokratik toplumlarda yaşayan her bireyin hakkı olduğu kadar aynı zamanda siyasete doğrudan etki edebilecekleri tek fırsattır. Dolayısıyla oy kullanmak bulundukları toplumun meselelerine ve kendi meselelerine duyarlı her vatandaşımız için bir görev ve önemli bir sorumluluktur. Bu nedenle 8 Mayıs itibari ile başlamış olan oy verme sürecinde, 2,8 milyon yurt dışı seçmen kendi geleceğini belirlemek için taşıdığı sorumluluğu sandığa giderek yerine getirmelidir. Yurt dışından sandığa taşınacak güç, Ankara’da kendisini en etkin bir biçimde ortaya koyacaktır. Dolayısıyla diasporanın sandığa taşıdığı güçlü irade, bizim temsildeki gücümüzü de belirleyip sesimizin gür çıkmasına vesile olacaktır. Allah’ın izni, milletimizin teveccühüyle üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.

25. dönem milletvekili seçimlerinin başta ülkemiz, milletimiz ve tüm gönül coğrafyamız olmak üzere, yurt dışında yaşayan bütün yurttaşlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Avrupa ve dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan yurttaşlarımızın oy kullanırken AK Parti’nin yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik seçim beyannamesini ve sayın Başbakanımızın yurt dışında yaşayan yurttaşlarımıza dair yaptığı açıklamaları dikkate alacaklarına inanıyorum.”

Connect with Me: