İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu Alman siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve medya mensuplarından oluşan heyeti kabul etti.

İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, aralarında CDU Milletvekillerinden Christian von Stetten, David Erkalp ayrıca UETD Genel Başkanı Zafer Sarıkaya’nın bulunduğu siyasiler, Alman sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile medya mensuplarından oluşan heyeti kabul etti.

Yeneroğlu heyete hitabında Türk-Alman ilişkilerinin siyasi, ticari ve kültürlerarası düzlemlerde çok boyutlu sahip olduğu zenginliğe dikkat çekti ve “Geçtiğimiz haftalarda şunu açık bir biçimde gördük ki; karşılıklı ilişkilerin gelişmesi için hem Türkiye hem Almanya nezdinde gerekli inisiyatifler artırılmalı.” dedi. Karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi noktasında özellikle siyasilere ve medyaya büyük görevler düştüğünün altını çizdi. Batı Avrupa medyasının ekseriyetinin Türkiye ile ilgili haberlerde tercih ettiği dilin daha dengeli ve objektif olmasının beklendiğini vurguladı. Yeneroğlu konuşmasının devamında İnsan Hakları Komisyonu’nun ve komisyona bağlı alt komisyonların çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgilendirmede bulundu.

Konuşmanın ardından heyetteki isimler, FETÖ’nün darbe kalkışması, PKK terörü ve diğer güncel siyasi meseleler etrafında Mustafa Yeneroğlu ile fikir alışverişinde bulundular.

Heyetin gerçekleştiği ziyaret, Türkiye Büyük Millet Meclis’inin 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişiminde hasar gördüğü için tadilatına başlanan bölümlerinin gezilmesinin ardından son buldu.

Connect with Me: