TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri Ankara‘da terör saldırısının gerçekleştirildiği Merasim Sokak‘ı ziyaret ederek 28 şehidin anısına 28 karanfil bıraktılar. Komiyon Başkanı Yeneroğlu ziyarette yaptığı açıklamada, „Terörün dili, dini ve rengi yoktur; sadece bir amacı vardır. Bu da, kaos ve huzursuzluğun ortamını oluşturmaktır.“, dedi.

Mustafa Yeneroğlu ziyarette yaptığı açıklamada, „Hain saldırı, bizlere terörün hiçbir vicdani ve insani değer tanımadığını tekrar tekrar gösterdi. İnsanı değersizleştiren, hatta yok sayan zihniyetin, amacına hiçbir şekilde ulaşması mümkün değildir. Terörün dili, dini ve rengi yoktur; sadece bir amacı vardır. Bu da, kaos ve huzursuzluğun ortamını oluşturmaktır.

Buna da verilecek en güzel cevap devleti ve milletiyle tek bir yürek olmaktır. Bu konuda, tüm siyasi partilerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, basın ve yayın organlarını, devletimizin terörle olan mücadelesinde birlik olmaya davet ediyoruz.

Gün birlik ve kardeşlik günü, gün virgülsüz ve ama’sız kamu düzenine yeltenen illegal yapıları ve eylemleri reddetme günüdür, gün terörü lanetleme günüdür. Bir kez daha, bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.“ dedi.

Connect with Me: