AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kurban Bayramı sebebiyle bir açıklama yaptı. “Adanmışlığın, özverinin, kardeş olmanın ve muhtaçlarla buluşarak onları sevindirmenin en güzel mevsimi, Kurban Bayramı geldi. Bu bayram hepimizin şüphesiz en büyük dileği, ülkemizde barış ve huzur dolu günlerde milletimizin kardeşliğini bir kez daha pekiştirmesi olacaktır.” diyen Yeneroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu bayram belki de en çok ülkelerinden kaçıp başka memleketleri diyar edinmek zorunda kalan milyonlarca sığınmacı kardeşimize dönmeli ve bu yeni komşularımızla yeniden, daha sıkı bir şekilde kucaklaşmalıyız.

Etnik, dinî ya da kültürel kimliği, mezhebi ne olursa olsun; en uç sınırlarda nöbet tutan askerlerimizden, akrabalarından uzakta bayram sevincini canlı tutmaya çalışan yurt dışındaki vatandaşlarımıza kadar; bütün coğrafi, ideolojik farklılıklarımıza rağmen bizi ‘biz’ yapan şeyleri hatırlamalıyız bu bayram. Merhametimizi, misafirperverliğimizi, kadirşinaslığımızı, müsamahamızı, affedici olduğumuzu yeniden hatırlamalı, bizi ayrıştıran değil, birleştiren; çatıştıran değil, kucaklaştıran; birbirimizden uzaklaştıran değil, yaklaştıran değerlerimize taze bir güçle sarılmalıyız.

Yurt içi ve yurt dışındaki bütün vatandaşlarımıza ve bütün İslam ümmetine bu yakınlaşmayı mümkün kılan bayramlar yaşamaları dileğiyle… Bayramınız mübarek olsun!”

Connect with Me: